Cennik nawadnianie


Koszt instalacji profesjonalnego systemu nawadniającego uzależniony jest od kilku czynników:


  • wielkości i kształtu terenu na którym ma on być zainstalowany, np.  jeżeli tereny trawiaste są duże, prostokątne to system jest tańszy ponieważ można zainstalować mniej zraszaczy o dalszych zasięgach a jeżeli kształt trawników jest wąski, długi to zraszacze muszą mieć małe zasięgi i będzie ich więcej co podnosi koszty.
  • dostępu i wydajności źródła wody (wielkość przepływu (l/min) i ciśnienie (bar)- jeżeli mamy niskie ciśnienie i małą wydajność wody to zraszacze mają mniejsze zasięgi, trzeba dzielić na więcej sekcji co generuje koszty . Czasami warto jest zainstalować mocniejszą pompę w celu poprawienia możliwości wodnych.
  • rodzaju roślinności
  • rodzaju gleby (piaski, glina)
  • stosunkowi ilości powierzchni trawiastych do powierzchni nasadzeń 
  • łatwości dojścia z instalacją do poszczególnych fragmentów ogrodu
  • dostępu do sieci elektrycznej na potrzeby sterownika

Statystyczny koszt instalacji profesjonalnego systemu nawadniającego na ogrodzie ponad 1000 m2 to wydatek ok. 10 zł za m2. Spotykane na rynku niższe ceny możliwe są do uzyskania tylko w przypadku dokonywania przez instalatorów oszczędności na materiale (mniejsza liczba spryskiwaczy i sekcji, niezgodne ze sztuką ustawianie zasięgów zraszaczy itp.) Cena systemu zależy również od wyboru producenta. 

Poniższa tabelka z cennikiem została opracowana w oparciu o wyliczenia statystyczne ( na podstawie już wykonanych zleceń) i ma na celu jedynie przybliżyć Państwu koszt planowanej inwestycji.


Koszty instalacji profesjonalnego systemu

Obszar                      Cena/m2
Do 500 m2                  ok. 12-21 zł
500 - 1000 m2            ok.  9-14 zł
1000 - 2000 m2          ok.  7-10 zł
2000 - 3000 m2          ok.  6-8 zł
Trawniki, boiska, pola golfowe - 5 zł za m2 terenu zieleni

Chetnie przedstawimy Państwu naszą ofertę w czasie osobistego spotkania i nieodpłatnie wykonamy wycenę założenia systemu w Państwa ogrodzie.

Projekt i wycena więcej..

y>