Dlaczego warto


Korzyści z posiadania systemu automatycznego nawadninia są już powszechnie znane, nie dość, że pielęgnacja ogrodu zabiera znacznie mniej czasu, to trawnik jest zawsze zielony i kwiaty na tarasie nie więdną nawet w upał,  pieknie utrzymany ogród z jego bujną zielenią, cieszy oko,- nie tylko właściciela.

 

  • System zraszaczy wynurzanych to przede wszystkim naturalny wygląd ogrodu, instalacja znajduje się pod powierzchnią ziemi i jest praktycznie nie widoczna w stanie spoczynku, nie stanowi wiec przeszkody między innymi dla grabi czy kosiarki, w momencie włączenia przepływu wody zraszacze wynurzają się ponad powierzchnię trawnika rozpoczynając swą skuteczną i pożyteczną pracę.
  • Precyzyjne podlewanie i ochrona zieleni Większości roślinom, podobnie jak ludziom, potrzebne jest równomierne i dobrze zaprogramowane odżywianie. Automatyczna instalacja zraszająca jest urządzeniem niezawodnym, które podaje roślinom w odpowiednim czasie odpowiednią ilość wody - dokładnie tyle, ile jej potrzebują.Woda dostarczana jest tylko do zaplanowanych miejsc nie ma, więc ryzyka nie podlania czy nadmiernego zalania roślin.
  • Oszczędność wody i pieniędzy, Ile razy zdarzyło się Państwu zapomnieć o wyłączeniu wody, by po godzinie stwierdzić, że setki litrów cennej wody spłynęły niepotrzebnie do gruntu?czy wiedzieli Państwo że większość właścicieli ogrodów traci do 50% wody na zbędne podlewanie. Nie wystarczy podlewać mniej, trzeba podlewać racjonalniej. Dzięki systemowi zraszaczy można nawadniać dobranymi dawkami wody, z kolei podlewanie nocą przyczynia się do oszczędności domowego budżetu gdyż straty wody na skutek parowania z powierzchni gleby są mniejsze a energia elektryczna tańsza.Ponadto dzięki czujnikowi wilgotności, urządzenie "wie" czy padało i wyłącza się samo, gdy zraszanie nie jest potrzebne.
  • Oszczędność czasu Nie ma potrzeby spędzania długich godzin na podlewaniu ogrodu z wężem w ręku. Nie ma też potrzeby pamiętania o przestawianiu zraszaczy co 20 minut w inne miejsce. Instalacja nawadniająca robi to wszystko samoczynnie, nawet podczas nieobecności domowników. ogród zawsze będzie wyglądać efektownie , nawet gdy wyjedziemy na wakacje lub często jesteśmy nieobecni. Zadba o to sterownik.
  • Zabezpieczenie przed niepotrzebnymi wydatkami jak np. na urządzanie od nowa trawnika czy wymianę uschniętych z powodu suszy roślin.
  • Prestiż, pięknie utrzymany ogród z jego bujną zielenią, cieszy oko nie tylko właściciela.

 

y>